Magasin om graviditet og fødsel

Brevkasse – I samarbejde med Jordemoder.dk

Så åbner hjertelyd.dk sin helt egen brevkasse, hvor jordemoder Susanne K. Kristensen besvarer de spørgsmål der måtte være fra vores kære læsere på hjertelyd.dk.

Susanne har arbejdet på fødegangen i bl.a. Haderslev, Fredericia og Kolding og har således en bred erfaring fra små- såvel som store fødesteder. Hun arbejder nu som privatpraktiserende jordemoder og jordemodervikar. Læs mer om Susanne på Jordemoder.dk

Her kan du gratis få svar på alle de spørgsmål der måtte være inden for graviditet og fødsel, så skriv dit spørgsmål ned og send det på mail til rikke@hjertelyd.dk og du vil hurtigst muligt få svar fra vores samarbejdspartner og jordemoder Susanne K. kristensen. Vi glæder os meget til at hører fra jer.

*Du giver os samtidig ret til at offentliggøre spørgsmål og svar på hjertelyd.dk

Med venlig hilsen
HJERTELYD.DK
Rikke Bachmann

Light sodavand giver for tidlige fødsler
Gravide der drikker en liter lightsodavand eller saftevand -eller derover hver dag,  har 78 proce...
Bliver det en dreng eller pige?
Hej Jeg er gravid i 23. uge med vores 3. barn og har i forvejen en dreng og en pige. Jeg har lige...
Gravid efter sterilisering
Hej jeg blev i 2004 steriliseret ved at man brændte mine æggeleder over, men i 2007 blev jeg al...

1 kommentar til “Brevkasse – I samarbejde med Jordemoder.dk”

  1. [...] Har du også et spørgsmål du vil dele med os andre, og som vores dygtige jordemødre skal svare på, så læs mere og send dit spørgsmål til os her. [...]

Skriv en kommentar

Hjertelyd.dk - Onlinemagasin om graviditet, fødsel, babytøj og babyudstyr - Wordpress by Conseo -